Warsztaty barmańskie online – czyli jak zadbać o swoich pracowników w czasach pandemii… i nie tylko!

Gdy za oknem temperatura spada poniżej zera, w powietrzu czuć już „zapach zimy” a witryny sklepowe przyciągają wzrok pięknymi  dekoracjami to znak, że zbliżają się święta.

Boże Narodzenie kojarzą się z rodzinną atmosferą pełną ciepła i pozytywnych uczuć. Tradycja ta wyszła już poza mury domów, w których zazwyczaj celebrujemy ten wspaniały okres, zaznaczając swoją obecność w innych strefach naszego życia. Doskonałym przykładem są tu miejsca pracy, które dbają o swoich pracowników w przeróżny sposób, aby atmosfera, ciepło i motywacja do dalszego działania dały się odczuć na każdym kroku…

drinka bar na imprezy firmowe

Premia na święta, paczka pod choinkę, wigilia pracownicza…

To tylko nieliczne z form „podziękowania” ze strony pracodawcy za wspólnie przepracowany rok. Coraz częściej prześcigają się oni w inicjatywach, które mają na celu zgrać ze sobą ekipę oraz podnieść jej morale. Jest to krok w stronę pracownika, który uświadamia sobie jak bardzo doceniana jest jego praca oraz jak przyczynia się do osiągnięcia sukcesu całej firmy.

W niektórych przedsiębiorstwach czas około świąteczny to czas podsumowania całego roku, rozliczeń, inwentaryzacji oraz planowania działań na nadchodzący rok. Jest to również doskonały czas na to aby na chwilę „zwolnić” i skupić się na swojej drużynie.

Oczywiście są firmy dla, których okres świąteczny wiąże się z natężeniem ruchu i wyjątkowym skupieniem na pracy. Tak więc wszelkiego rodzaju atrakcje przewidziane dla ludzi tworzących Waszą wspaniałą ekipę znajdą swój czas w styczniu lub lutym, kiedy będzie można pozwolić sobie na odrobinę relaksu…

warsztaty barmanskie impreza firmowa

Postaw na rozwój oraz integrację Waszego „Super Teamu”!

Bo nie samą pracą człowiek żyje! A więc dbanie o samopoczucie swoich pracowników jest bardzo ważne bez względu na to czy jest to praca fizyczna czy umysłowa, ciepła rodzinna atmosfera jest kluczem do wielu sukcesów w Twojej firmie. Nie od dziś wiadomo, że dobrze zgrana ekipa, która czuje wsparcie ze strony swojego pracodawcy, potrafi „przenosić góry”.

Oczywiście każdy czas na integrację jest dobry! Również lato daje możliwości na doskonałą zabawę z „ekipą z pracy”, wiec wszelkie atrakcje na świeżym powietrzu sprawdzą się tu znakomicie. Nie można również zapomnieć o tym, że tego rodzaju atrakcje wspierają kreatywność i rozwój Twojej drużyny, co przekłada się jednocześnie na rozwój firmy.

Warsztaty barmańskie – świetny pomysł

Atrakcja na imprezy firmowe, która cieszy się ogromną popularnością to warsztaty barmańskie. Uczestnicy takich warsztatów uczą się podstawowych technik barmańskich, poznają budowę drinków, receptury oraz sposób ich przygotowania. Podczas warsztatów uczestnicy korzystają z profesjonalnego sprzętu barmańskiego, jednak uczą się również jak w domowych warunkach, przy użyciu kuchennego sprzętu, przyrządzić równie pyszne koktajle.

warsztaty barmańskie

Warsztaty są angażujące, odbywają się w małych grupach więc każdy z uczestników może liczyć na indywidualne podejście. Kolejną zaletą tego typu atrakcji jest elastyczność czasowa i lokalizacyjna. Wielokrotnie prowadziliśmy już warsztaty na świeżym powietrzu gdzie uczestnicy mogli rozkoszować się piękną pogodą oraz degustować własnoręcznie przyrządzone Mojito 🙂


Poznaj przepis na orzeźwiające Mojito ===> KLIKNIJ


Warsztaty barmańskie sprawdzą się również jako wstęp do wieczornej/imprezowej części imprezy integracyjnej lub jako jej przerywnik. Jednym słowem wiążą one przyjemne z pożytecznym, a wiedza zdobyta podczas tej atrakcji przyda się jej uczestnikom na długo.

Warsztaty barmańskie w formie online – jak to wygląda „od kuchni”?

Ostatnimi czasy bardzo dużo biznesów oraz atrakcji zostało przeniesionych „do sieci”. Platformy streaming’owe prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach, aby ich klienci mogli rozszerzać swoje działania przez internet.

Podobnie było z nami. Co prawda prowadziliśmy już sporo wywiadów oraz warsztatów „live” ale ostatnio trafił nam się całkiem spory projekt. Otóż zgłosiła się do nas firma, która zleciła nam przeprowadzenie warsztatów „online” dla 185 osób w dwóch krajach.

Niby nic trudnego, ale jednym z warunków umowy było to, że każdy uczestnik warsztatów otrzyma paczkę ze składnikami na 3 koktajle. Podczas warsztatów mieli oni równocześnie, wspólnie z nami przygotowywać koktajle. Ze względu na to, że lubimy wyzwania i nowe doświadczenia, wzięliśmy się do roboty.

Przez prawie tydzień przygotowywaliśmy, pakowaliśmy próżniowo i testowaliśmy wytrzymałość składników na koktajle. Zadbaliśmy o to, aby każdy z uczestników warsztatów otrzymał najwyższej jakości, hermetycznie zapakowane produkty, z których wspólnie z nami, przygotuje swoje koktajle.

Każdy z uczestników otrzymał więc kopertę w której znajdowały się wszystkie składniki oraz instrukcję co dokładnie wchodzi w skład danego „seta” oraz sposób przechowywania danych produktów. Tak zapakowane koperty wysłane zostały do klienta, który rozesłał je po uczestnikach.

warsztaty barmańskie online

W ten sposób również Wy możecie zapewnić swojej ekipie atrakcje na najwyższym poziomie. Wiedza zdobyta na warsztatach barmańskich przyda się niejednokrotnie podczas domowych przyjęć. Wasi pracownicy poznają nowe smaki, a kreatywność podczas wymyślania własnych wersji koktajli zdecydowanie wzrośnie.

Zadbaj więc o urozmaicenie czy to wigilii pracowniczej, czy imprezy integracyjnej, a napewno przełoży się to na produktywność i zaangażowanie Twoich pracowników w rozwój firmy.

Za każdym sukcesem stoi sztab ludzi, którzy odpowiednio zmotywowani są w stanie wznieść soją firmę na wyżyny.

warsztaty barmanskie online