Koktajl kawowy? Czemu nie!? Przecież w każdym artykule, który dla Was piszemy, namawiamy abyście nie bali się eksperymentować. Łączyli smaki wedle swoich upodobań oraz tworzyli własne, unikatowe kompozycje, które będziecie mogli zaserwować na domowym przyjęciu.

Dziś przedstawimy Wam jeden z owoców takiego eksperymentu, który jako nasi Goście przy barze będziecie mogli osobiście skosztować i ocenić. Przed wami dość ciekawe połączenie o nazwie „Sweet Pop”, które z pewnością niejednemu z Was przypadnie do gustu.

Przygotuj koktajl z arbuzem—> Luzik Arbuzik 

Koktajl kawowy na śniadanie

Takim mianem określaliśmy Espresso Martini, które śmiało można spożywać przed południem. Połączenie kawy oraz alkoholu towarzyszy kulturze koktajlowej od dawna, jednak nie wszystkim jest ono znane. Oprócz pobudzenia dzięki porcji espresso, otrzymujecie też słodycz, która może zastąpić klasyczny deser po śniadaniu lub lunchu.

Przygotuj swoje Espresso Martini —-> Zaczynam miksować!

Idąc tym tropem, postanowiliśmy przedstawić to połączenie w trochę innej formie. Koktajl, który za chwilę poznacie to całkiem nowy smak, który przeniesie Wasze zmysły w zupełnie inny wymiar.

Połączmy popcorn z…

Można powiedzieć, że od tego się wszystko zaczęło. A właściwie od syropu o smaku popcornu, który przyrządzamy dla Was własnoręcznie. Stwierdziliśmy, że oprócz klasycznych koktajli, które serwujemy na Waszych przyjęciach, chcielibyśmy Was czymś zaskoczyć.

koktajl-kawowyPosiadając już jeden ze składników pozostało skomponować koktajl.

A może połączymy popcorn z… kawą!?

Okazało się, że to bardzo dobry pomysł!

Dodaliśmy tylko nutę orzeźwienia i odrobinę „mocy” tak więc kolejne miejsce na liście składników zajęły sok ananasowy oraz czysta wódka. Alkoholem bazowym jakim jest wódka wzmocniliśmy procentowo nasz koktajl nie zmieniając jego smaku. Tak właśnie powstał Sweet Pop.

Sweet Pop – receptura

  • 20 ml Saska kawowa lub inny likier kawowy np. Kahlua
  • 20 ml wódka
  • 20 ml syrop popcorn
  • 30 ml sok ananas
  • 20 ml mleko

Wszystkie składniki wlewacie do shakera (słoika), dopełniacie lodem i energicznie wstrząsacie. Przelewacie do kieliszka koktajlowego lub szklanki typu short. Do dekoracji najlepszy będzie świeży popcorn.

Brawo! Właśnie przyrządziliście swój Sweet Pop!

drink bar na wesele

Podczas rozmów o Waszym przyjęciu oraz Waszych gustach koktajlowych często mówicie, że chcielibyście w karcie również słodkie koktajle. Wymieniacie m. in. Pina Coladę czy Sex on the Beach, ale również zdajecie się na naszą kreatywność.

Czasem do stworzenia nowego koktajlu wystarczy zamiana lub dodanie jakiegoś składnika. Innym razem za inspirację służą Wasze preferencje smakowe, które przyczyniły się również do powstania tego koktajlu. My tylko zmiksowaliśmy składniki tak abyście mogli delektować nową, ciekawą kompozycją.

#dozobaczeniaprzybarze