Światowy Dzień Likieru Kahlua! 

 

Kojarzysz tę butelkę? Często widzisz ją na półce ulubionego baru?
Zastanawiasz się, co się w niej znajduje? Śpieszymy z wyjaśnieniem- dziś, tj. 27 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Likieru Kahlua, jednego z najbardziej popularnych likierów na świecie.

 

Likier prosto z meksyku!

Kahlua powstała poprzez połączenie rumu, kawy, wanilii oraz syropu kukurydzianego. Kompozycja tych smaków z przebijającą się nutą kawową dała nam świetną bazę dla wielu koktajli takich jak: Espresso Martini, Black Russian, White Russian, czy shot B-52. Skupmy się zatem na pierwszym i rozłóżmy go na czynniki pierwsze. 

Shot B-52

Zamów ten koktajl przy barze lub przygotuj w domowym zaciszu!

Piątek wieczór. Po całym dniu pracy wpadasz do baru na spotkanie z przyjaciółmi, by wreszcie oderwać się od tego otaczającego nas wiru życia codziennego. Siadasz przy barze, nie wiesz co wybrać, ale czujesz, że potrzebujesz czegoś co Cię pobudzi i jednocześnie rozluźni.

Alkohol? Rozluźni, ale co z energią. Kawa? Super, ale bez alkoholu. Gdyby to tak połączyć? Odpowiedź jest jedna: Espresso Martini! Połączenie shota Espresso, wódki, likieru Kahlua oraz syropu cukrowego.

Martini Espresso

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zamieścić poniżej przepis w jaki sposób przygotować ten koktajl w domowym zaciszu.

Espresso Martini 

40 ml Wódki Czystej
20 ml likier Kahlua
30 ml Espresso
5 ml syrop cukrowy

Sposób przygotowania
Wszystkie składniki wstrząsamy mocno w szejkerze lub w domowym słoiku. Przecedzamy do kieliszka koktajlowego lub do ulubionej szklanki 🙂 Możecie również przygotować ten wspaniały koktajl na innym alkoholu. Zamiast wódki nalejcie Rumu lub Tequili.

Ktoś już chyba degustował te koktajle?

Udanego miksowania!

#DoZobaczeniaPrzyBarze
#kahluaDay
#OryginalnyBar