Dekoracja Ślubna od A do Z!

Wielu z Was zapewne ma swoją wizję dekoracji ślubnej, cudowne świeże kwiaty, świeczki, piękne dodatki. Lecz gdy przychodzi już do samej dekoracji nasuwają się pytania. Które kwiaty wybrać? Róże, słoneczniki, a może lepsze będą wrzosy?? Co zrobić z pozostałą dekoracją? No i w końcu: Kto i kiedy poświęci czas aby pojechać na zakupy oraz udekorować kościół, salę oraz samochód?? Tyle pytań przed samym ślubem! 

I tutaj na szczęście pojawia się ekipa ALE ŁADNIE, która odpowie na wszystkie pytania oraz zaoszczędzi Wasz cenny czas. Przeczytajcie nasz wywiad i sami zdecydujcie czy warto jednak powierzyć dekoracje profesjonalistom.

zdjęcie: Anna Ulanicka (@Studio Ulanicka)

Jak często Pary Młode korzystają z usług dekoratora?

Z naszych obserwacji wynika, że większość osób decyduje się na skorzystanie z usług dekoratora. Coraz częściej Pary Młode szukają nie tylko kwiatów na ślub ale również pomocy w zaprojektowaniu aranżacji całego miejsca przyjęcia oraz ceremonii w czym oczywiście chętnie pomożemy! 

Czy warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Jeśli zastanawiacie się czy zająć się dekoracją sali samodzielnie, przedstawimy Wam kilka aspektów, które przemawiają za tym, aby przygotowanie dekoracji ślubnych powierzyć doświadczonym osobom:

Czas – nie dokładajcie sobie kolejnych spraw które musicie załatwić przed ślubem, to Wasz wielki dzień! Czy chcielibyście spędzić go na pracochłonnym przygotowywaniu dekoracji? Pozwólcie że ktoś doświadczony się o to zatroszczy 🙂

Trudność –  aranżacja kwiatowa wymaga wielu umiejętności oraz praktyki. Stworzenie idealnego bukietu znalezionego na Pintereście wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać.

Jakość – doświadczony florysta ma dostęp do większej ilości świeżych i unikatowych odmian kwiatów oraz zieleni. Posiada również lepsze warunki do przechowywania kwiatów oraz do zadbania o ich jakość, aby były świeże na Waszym ślubie.

Kreatywność – często współpraca z dekoratorem pozwala na to aby Wasze pomysły przemienić w rzeczywistość albo coś piękniejszego! Jest to osoba z która wspólnie stworzycie coś wyjątkowego

Koszt – jeden z ważniejszych czynników, który biorąc pod uwagę powyższe aspekty wcale nie jest znacząco niższy, a może dołożyć frustracji. To ważny dzień i szkoda czasu na stres 😉 

Jest dużo więcej czynników niż sam koszt, które przemawiają za wyborem dekoratora, a łączna wartość tego wyboru zawiera jakość końcowej usługi, czas oraz stres który sobie zaoszczędziliście.

zdjęcie: Mateusz Sałaciak (@Mateusz Sałaciak Fotografia)

Kiedy zaczyna się sezon na dekoracje, jest to bardziej praca sezonowa czy całoroczna? 

Sezon ślubny rozpoczyna się w maju i trwa do września. Jest to okres kiedy przez większość czasu jest ciepło i słonecznie (choć deszcz też potrafi zaskoczyć na plenerowym letnim ślubie). Nie bez powodu okres ten cieszy się tak dużą popularnością wśród Par Młodych, jest to czas pełen pięknych ogrodowych i polnych kwiatów. Jednak coraz częściej Pary Młode decydują się na niestandardowy termin jakim jest na przykład okres świąteczny czy noc sylwestrowa, której klimat sprzyja świetnej zabawie do białego rana. 

Kiedy najlepiej zorganizować Wesele?

Zachęcamy do wybierania tych mniej popularnych miesięcy do zorganizowania tego wyjątkowego dnia, bo wierzymy, że każdy miesiąc ma w sobie swój unikalny klimat i przy odpowiedniej aranżacji zawsze możemy stworzyć wyjątkową atmosferę. Najważniejsze, to żeby mieć odwagę posłuchać głosu serca, dlatego jeśli jesteście fanami świątecznych klimatów, “Last Christmas”, zapachu choinki i grzanego wina dlaczego by nie zorganizować swojego wesela właśnie w takich okolicznościach?

Barman Na Wesele
zdjęcie: Kornelia Kruczek (@Kornelia Kruczek Photography)

Przeczytaj też ILE KOSZTUJE BAR NA WESELE? 


Jakie usługi dekoracyjne posiadacie w swojej ofercie?

Zajmujemy się kompleksową oprawą wizualną ślubów. Możemy udekorować salę, miejsce ceremonii w plenerze, kościół oraz samochód jak i przygotować całą florystykę osobistą, jak bukiet, butonierka, wianek, korsarz.

Nie ukrywamy jednak że to co nam w duszy gra to aranżacja sali oraz ślubu w plenerze. Cały nasz czas oraz serce przeznaczamy na to aby miejsce w którym odbywa się Wasz wyjątkowy dzień było takie jak sobie wymarzyliście, a bukiet ślubny dodawał Wam uroku i pewności siebie. To uwielbiamy najbardziej!

Weselny Drink Bar
zdjęcie: Natalia (@nataly-photo.com)

Czy pora roku ma wpływ na rodzaj i kolorystykę dekoracji?

Każda pora roku ma swój unikalny klimat. Należymy do tych, których inspirują pory roku, ich barwy, zapachy i charakter. Uważamy że takie dekoracje inspirowane porami roku, tworzą spójną całość z otaczającą nas naturą. Dodatkowym atutem takich sezonowych dekoracji jest ich koszt i dostępność. Branie pod uwagę sezonowości kwiatów pozwoli nam uniknąć dodatkowych dużych wydatków. Przykładem może być bardzo popularna w dekoracjach ślubnych piwonia, która kwitnie w Polsce od maja do początku lipca. Kwiaty te oczywiście można sprowadzić w innych miesiącach, ale trzeba liczyć się z ich dużo wyższą ceną. 

zdjęcie: Magdalena Krzyszkowska (@Cuda Niewidy)

Z jakim wyprzedzeniem należy dokonać rezerwacji terminu?

Wszystko zależy od daty kiedy planowana jest uroczystość. Miesiące najbardziej popularne to czerwiec i sierpień, a ostatnio również wrzesień. Tu decyzję warto podjąć możliwie wcześniej, w szczególności jeżeli mamy już wymarzoną florystkę, aby mieć pewność że termin będzie dla Was zarezerwowany. 

Zadzwoń i zarezerwuj wcześniej usługi dekoratora!

Zazwyczaj okres ten to około rok przed planowanym ślubem. Czas ten jednak różni się wśród dekoratorów, dlatego też warto skontaktować się osobiście w celu poznania daty otwarcia zapisów na dany sezon. W terminach mniej popularnych zwykle jest to krótszy czas, a znalezienie wolnego terminu poza sezonem to dużo prostsze zadanie.

zdjęcie: Kornelia Kruczek (@Kornelia Kruczek Photography)

Od czego zależy koszt dekoracji?

Usługa dekoratora to nie tylko piękny efekt końcowy, a również ciężka praca niewidoczna na pierwszy rzut oka. Oczywiście jednym z głównych elementów ceny końcowej są kwiaty, które bardzo często są sprowadzane na specjalne zamówienie. Chcemy zapewnić wysoką jakość oraz podchodzimy do usługi kompleksowo.

Na efekt ten składa się: planowanie, które jest procesem wymagającym i angażującym, składanie zamówień, dobranie oraz kompletowanie dodatków, kolorów, dbanie o detale i pielęgnowanie kwiatów przed ślubem, ciągłe szkolenie się oraz doskonalenie umiejętności. 

Aby Twoje dekoracje były takie jakie sobie wymarzycie często potrzeba również kilku rąk do pracy oraz wielu godzin spędzonych na tworzeniu dekoracji. Jest to piękna praca, ale wymagająca. Mamy nadzieję, że świadomość w tej kwestii będzie wzrastać, a koszt takiej usługi będzie dla Par Młodych bardziej zrozumiały 🙂

zdjęcie: Magdalena Krzyszkowska (@Cuda Niewidy)

Sztuczne czy prawdziwe – jakie kwiaty lepsze do dekoracji?

Kwiaty są podstawą dekoracji ślubnych dlatego jako zwolenniczki naturalnych rozwiązań, zdecydowanie polecamy kwiaty świeże. Różnorodność odmian, piękne odcienie, unikalne kształty są nie do zastąpienia nawet przez najładniejszy sztuczny kwiat. Naturalne kwiaty upiększą salę, stworzą niepowtarzalny klimat i dodatkowo mają swój cudowny zapach czego sztuczne kwiaty nie zapewnią. Często również kompozycje kwiatowe są uwiecznione na ślubnych fotografiach, żywe kwiaty mają wiele niezwykłych detali, niestandardowe kształty i interesujące połączenia kolorystyczne, co pozwala na stworzenie lekkich, ogrodowych aranżacji. Pod względem wizualnym, prawdziwe kwiaty zdecydowanie wygrywają z kwiatami sztucznymi. 

Barman Wesele Wrocław
zdjęcie: Krzysztof Zołoteńki (@Krzysztof Zołoteńki Fotografia)

Kilka rad dla osób szukających dekoratora na swój ślub 

Kilka rad, które dałybyśmy Parze Młodej szukającej odpowiedniej osoby do stworzenia dekoracji ślubnych to:

  • Obejrzyjcie portfolio, aby sprawdzić czy styl i estetyka dekoracji jest tym co Wam w duszy gra. To podstawowa kwestia, która czyni cały proces planowania, wyboru kwiatów, kolorystyki i dodatków zdecydowanie przyjemniejszym. Najważniejsze, żeby oprawa wizualna stworzona przez dekoratora była odzwierciedleniem Waszej wizji.
  •  Stwórzcie tablicę inspiracji, na przykład na Pintereście, będzie bardzo pomocna w wykreowaniu wizji dekoracji Waszego ślubu i wesela.
  • Umówcie się na spotkanie podczas którego określicie stylistykę ślubu. Po spotkaniu zobaczycie czy nadajecie na tych samych falach, to bardzo ważne, w końcu będzie współpracować przy organizacji jednego z Waszych najważniejszych dni.
  • Porozmawiajcie ze znajomymi, którzy swój wielki dzień mają już za sobą, o tym jak przebiegała współpraca z ich dekoratorem. Polecenie przyjaciół jest często najlepszym rozwiązaniem.

ALE ŁADNIE to projekt stworzony z pasji do naturalnego piękna kwiatów. Uwielbiamy tworzyć kompozycje, które przypominają te występujące w naturze. Tworzymy lekkie i ogrodowe aranżacje, inspirując się porami roku.