Wódka na wesele – kolejne organizacyjne “wyzwanie” dla przyszłych Par Młodych. Tradycja, która już na stałe wpisała się do kanonu wesel. Bo kto wyobraża sobie celebrację tak wyjątkowego dnia swojego życia bez… “wody ognistej”?!

Często zastanawiacie się jaka wódka sprawdzi się na weselu, ile trzeba jej zamówić oraz gdzie ją kupić. Opcji jest bardzo dużo, wszystko zależy bowiem od wielu czynników.

Dziś pomożemy Wam przebrnąć przez temat jakim jest zakup wódki weselnej.

Sprawdź jaki jest koktajl jest najpopularniejszy na Wesele? 

Najlepsza wódka na wesele

Osobiście uważamy, że słowo “najlepsza” należy zastąpić słowem “ulubiona”. Najważniejsze bowiem są Wasze gusta. Jedni lubią wódkę produkowaną z ziemniaków, inni z żyta, pszenicy a jeszcze inni z mieszanki zbóż. Jeśli więc znacie trunek, który uważacie za najsmaczniejszy w tej rodzinie alkoholi to czemu właśnie jego nie postawić na weselnym stole?

wodka-na-wesele

Nasz kraj słynie z dobrej jakościowo wódki, wybór jest ogromny i wciąż pojawiają się nowe pozycje. Na rynku jest bardzo duża konkurencja, która ciągle rośnie. I tak dla przykładu, kiedyś na weselach rządził Pan TadeuszLuksusowaWyborowa czy też Bols. Ich popularność spadła gdy na rynek weszły “czyste” odmiany takich marek jak Żubrówka czy Żołądkowa Gorzka, które szybko znalazły swoje miejsce na weselnych stołach. Na tym jednak nie koniec bo na bieżąco dołączają do nich nowe marki, chociażby popularne ostatnio Biały Bocian czy Ogiński.

Jedno jest pewne – na brak wyboru na pewno nie możecie narzekać. Pozostaje Wam więc kierować się opiniami lub spróbować każdej wódki z osobna 🙂

A może wódka premium

I nie chodzi tu o wódki typu Belvedere czy Grey Goose. Te marki należą do klasy Super Premium i chęć poczęstowania nimi gości weselnych wymaga zdecydowanie większego budżetu. Chociaż nie ukrywamy, że spotkaliśmy je na weselnych stołach 🙂

Do wódek premium zaliczają się takie marki jak StockFinlandia czy J. A. Baczewski.

Są to bardzo dobrej klasy trunki, które cieszą się doskonałą opinią wśród gości weselnych. Często są one więcej razy filtrowane przy produkcji, dzięki czemu są łagodne w smaku. Tej klasy wódka, oczywiście pita w rozsądnych ilościach, pozwoli Wam cieszyć się dobrą formą również na poprawinach. Nie powinny one również zrujnować Waszego budżetu, który często jest jednym z wyznaczników przy wyborze wódki.

Ile wódki na wesele

Oto jest pytanie! Jak wiecie wesele weselu nie równe, wiec jest dużo czynników, które się na to składają.

Statystycznie przyjmuje się jedna butelkę 0,5 l na osobę. Wiadomym jest że jedni goście wypiją mniej a inni więcej. Gdy w planach macie również poprawiny warto uzbroić się w dodatkowe 50% ilości wódki. Natomiast gdy planujecie dodatkowe zabawy gdzie nagrodą będzie właśnie ten trunek  lub chcecie rozdać kilka butelek w formie podziękowania, należy zaopatrzyć się z delikatną  “górką”.

stock-wodka-weselna

Ponoć gdy wódki na weselu zabraknie, symbolizuje to nieszczęście! Warto więc tego uniknąć nawet gdy to zwykły przesąd 🙂

Gdzie kupić wódkę na wesele

Najlepsze będą w tym wypadku hurtownie alkoholowe lub bezpośredni dystrybutorzy. I to z wielu powodów.

Pierwszym z nich jest cena. W takich miejscach jest ona najlepsza. Często jest sporo niższa od cen w marketach, które również doliczają swoją marżę. Kolejnym ważnym aspektem są promocje i gratisy. Może się okazać, że na przykładową ilość 100 butelek, dostaniecie rabat lub kilka sztuk w gratisie. Bardzo wygodną opcją oferowaną przez niektóre hurtownie jest możliwość zwrotu pełnych kartonów wódki, w momencie gdy okaże się, że kupiliśmy jej zbyt wiele.

Nie bójcie się zaopatrzyć w alkohol wcześniej niż kilka dni przed weselem. Możecie bowiem upolować fajną promocję (nawet w marketach), która pozwoli Wam zaoszczędzić budżet weselny.

Oczywiście jeżeli potrzebujecie pomocy przy zakupie alkoholu na swoje przyjęcie, możecie na nas liczyć. Na co dzień współpracujemy z najlepszymi hurtowniami, które chętnie zaprezentują Wam swoją ofertę.

drink bar na wesele

I tak wspólnie przeszliśmy przez temat jakim jest wódka na wesele. Ostateczny wybór zarówno marki, ilości jak i miejsca zakupu należy oczywiście do Was.

Pamiętajcie jednak, że nie ważne jest, jaką wódkę wybierzecie na swoje przyjęcie. Najważniejsze by każdy wzniesiony toast smakował tak wspaniale jak każda chwila Waszego nowego życia!