Weselny Drink Bar – w jakim miejscu sprawdzi się najlepiej? Wbrew pozorom nie angażuje on zbyt wiele przestrzeni. Jest to ok 6m2. Sale weselne mają jednak różne ułożenie, więc często Pary Młode zastanawiają się, które miejsce będzie najlepsze dla tego typu atrakcji. 

Gdzie najlepiej postawić drink bar?

Odpowiedź jest prosta – w widocznym, ogólnodostępnym miejscu. Decydując się na usługę mobilnego drink baru Nowożeńcy powinni zadbać o to, żeby goście mieli swobodny dostęp do baru, oraz mogli skorzystać z niego gdy tylko najdzie ich na to ochota. 

weselny drink bar

Co w sytuacji gdy sala dysponuje barem stacjonarnym?

W cenie usługi jaką jest weselny drink bar wliczona jest oczywiście jego mobilna forma, jednak Pary Młode informują czasami o tym, że na sali znajduje się już bar i chcieliby, aby właśnie z niego serwować koktajle gościom weselnym. Oczywiście jak najbardziej taka opcja jest możliwa. Często taki bar ulokowany jest w doskonałym miejscu i stawianie osobnego stanowiska do serwowania koktajli jest zupełnie niepotrzebne. 

uśmiech barmana

Bar mobilny kontra mała sala.

Czasem zdarza się że sala jest dość mała i ciężko znaleźć odpowiednie miejsce na postawienie weselnego drink baru. W tym wypadku świetnie sprawdza się wspomniany wcześniej bar, którym dysponuje sala. Nie trzeba wtedy organizować specjalnego miejsca na bar mobilny, barmani równie dobrze mogą serwować koktajle z takiego baru. Innym rozwiązaniem jest strefa chilloutu, o której będzie mowa za chwilę.

Strefa chilloutu

Ostatnimi czasy modnym stało się aranżowanie tzw. strefy chilloutu. Jest to specjalne miejsce znajdujące się w ogrodzie, na tarasie lub wewnątrz sali, w którym skupiają się wszelkie weselne atrakcje. To właśnie tam serwujemy najpopularniejsze koktajle podczas uroczystości weselnej.  Pary Młode umieszczają w strefie chilloutu m. in. foto budkę, grilla, leżaki czy chociażby weselny drink bar. Zaletą takiego miejsca jest np. to, że goście mogą odpocząć od ‘weselnego gwaru’ popijając swój ulubiony koktajl.

drink bar koktajle

Wesele plenerowe

Sezon letni jest z roku na rok coraz cieplejszy a pogoda płata coraz mniej figli, przez co Pary Młode coraz częściej decydują się na organizację swojej uroczystości w plenerze. Oczywiście nie stanowi to żadnej przeszkody dla atrakcji jaką jest mobilny drink bar, ponieważ jest on ‘samowystarczalny’. W takim przypadku do pełni szczęścia brakuje tylko gniazdka z prądem oraz… wspaniałych gości przy barze 🙂 

barman na wesele

Pokaz barmański 

Tego rodzaju atrakcja odbywa się na specjalnie przeznaczonym barze, który rozkładamy bezpośrednio przed, a składamy natychmiast po wykonanym dla Was show. Trzeba jednak pamiętać, że taki pokaz trwa ok. 25-30 min więc tylko chwilowo zajmie on dodatkowe miejsce na sali. Odnośnie miejsca tego widowiska należy zadbać aby było ono w miarę centralnym oraz dobrze widocznym miejscu.

Każdy z gości chętnie ogląda tego rodzaju show, a nawet z chęcią bierze w nim aktywny udział. Doskonałym miejscem na taką atrakcję jest scena, plac bezpośrednio przed DJ-em/ zespołem lub też sam środek sali, gdzie goście otaczając barmana mogą podziwiać efektowne przygotowywanie koktajli.

pokaz-barmański

Podsumowując, weselny drink bar powinno się postawić widocznym miejscu, oczywiście w miarę możliwości jakimi dysponuje sala. Jeżeli mimo to rozważacie, jakie miejsce będzie najlepsze do tego typu atrakcji, chętnie Wam podpowiemy.

drink bar na wesele