Sala Weselna – jak dobrze wybrać?

Zapewne wielu z Was zastanawia się jak wybrać salę weselną. Każdy chciałby żeby było to magiczne miejsce, wielu dąży do ideału, ale jak jest naprawdę? Tym razem zaczniemy od historii z naszego życia.

Don Mama i Don Papa 🙂

Pamiętam jak z moją ukochaną żoną Martą zaczęliśmy szukać sali na nasze wesele. Z tego względu, że tradycja nakazuje aby Wesele odbyło się w rodzinnych stronach Panny Młodej udaliśmy się zatem do Rypina (miejscowość 60 km od Torunia). Zapisaliśmy najpopularniejsze sale w okolicy i udaliśmy się na spotkania. Choć managerowie byli bardzo mili, a oferty menu oraz wszystkie szczegóły były bardzo dobre to, żadna sala nie odpowiadała naszym gustom pod kątem wyglądu.

Gdzie odbędzie się nasz Wesele?

Wtedy zaczęliśmy szukać sal we Wrocławiu, ale cenowo nic nie mieściło się w naszym budżecie. Byliśmy trochę przerażeni, ale okazało się,  że jedna z sal blisko Rypina, którą wcześniej oglądaliśmy otwiera obok swojej karczmy nową śliczną salę. Szybko umówiliśmy się na spotkanie, zobaczyliśmy jak wygląda i to było to! Biała sala z dodatkami drewna. Przepiękny widok na oczko wodne plus domek w którym zrobiliśmy mini After party po weselu z gronem najbliższych przyjaciół. Wymarzone miejsce i wspomnienia na lata.

Karczma Złota Rybka – Rypin

To nasza krótka historia i przeboje z wyborem sali Weselnej. Jeżeli organizujcie Wesele w okolicach Rypina to zajrzyjcie koniecznie do Karczmy Złota Rybka. Zobaczcie jak wyglądała nasza sala ⇒ WIDEO.

Kto załatwi wódkę weselną?

Jak się okazuje wybór miejsca gdzie ma odbyć się jedna z najważniejszych imprez Waszego życia to nie taka prosta sprawa. W głowach pewnie krąży wam mnóstwo pytań? Jakie menu wybrać? Czy jedzenie będzie smaczne? Ile zapłacimy za poprawiny Wesela? Czy trzeba płacić korkowe? I kto załatwi wódkę Weselną aby barmani mogli miksować pyszne koktajle?

Kto będzie miksował na Waszym Weselu?

Jakie pytania warto zadać?

Jeżeli zastanawiacie się jak wybrać salę weselną to z pomocą przychodzi nie kto inny jak Agata, którą mogliście poznać z artykułu, w którym pisała o harmonogramie wesela (przeczytaj artykuł ==> Harmonogram Wesela) . W jej plenerze Make It Easy znajduje się aż 76 pytań, które warto zadać przy rezerwacji Waszego wymarzonego miejsca, w którym będziecie się bawić do białego rana z najbliższymi. Dziś opowie Wam na co zwrócić uwagę i czym kierować się, aby lokal zdał egzamin i niczym Was nie zaskoczył.

Planner Ślubny Make It Easy

Zaplanuj swoje Wesele z Make It Easy!

Zanim przystąpicie do szukania odpowiedniego miejsca na Wasze wesele, zastanówcie się jakie macie oczekiwania. Przedyskutujcie razem, na czym Wam zależy, a co może być jedynie dodatkiem. Na etapie poszukiwań sali weselnej, powinniście znać orientacyjną liczbę gości, gdyż w trakcie rozmowy z managerem z pewnością pojawią się pytania dotyczące wielkości parkietu czy ilości stołów. Spotykając się z managerem sali weselnej, musicie być dobrze przygotowani i wiedzieć, o co pytać i na co zwrócić szczególną uwagę!

Na co zwrócić uwagę?

 1. Sprawdź opinię lokalu — jest to najlepsze pokrycie słów właściciela sali.
 2. Nie wpadaj obejrzeć lokalu „znienacka”. Umów się dostatecznie wcześniej na spotkanie i wizję lokalną — pozwól przygotować się managerowi do odpowiedniej prezentacji sali.
 3. Zwróć uwagę na to przez kogo jesteś obsługiwany — osobę odpowiedzialną za organizację całej uroczystości czy osobę z recepcji, która nie jest kompetentna w sprawie.
 4. Dopytaj, czy jesteście ograniczeni ramami czasowymi przyjęcia — jeśli właściciel wynajmuje salę komuś innemu na krótko przed i po Waszym weselu, z pewnością nie zgodzi się na spontaniczne przedłużenie imprezy lub przystrojenie sali z dużym wyprzedzeniem.
 5. Piękny plener zachęca do spacerów i przenoszenia wesela na zewnątrz. Jeśli nie do końca chodzi Wam o taki obrót sprawy zadbaj, aby plener nie stał się konkurencyjny dla sali weselnej.
Sala Spichlerz Galowice obok Wrocławia

10 pytań do managera sali weselnej, o których często zapominamy.

 1. Czy jest tzw. minimalna liczba gości, za która należy zapłacić, nawet gdy goście nie przybędą?
 2. Jak często serwowane są dania? Jak często wymieniane są brudne naczynia?
 3. Jaka jest gramatura dań?
 4. Jakimi dekoracjami dysponuje właściciel i czy są w cenie?
 5. Czy można poprosić zdjęcie rzutu sali? Czy można ustawić stoły wedle własnego uznania?
 6. W jakich godzinach może przebiegać uroczystość weselna?
 7. Kto odpowiada za ewentualne zniszczenia?
 8. Czy w razie awarii jest dostępny agregat prądotwórczy?
 9. Czy możliwe jest zorganizowanie własnych atrakcji w obiekcie np. fotobudka, fajerwerki, pokaz barmański?
 10. Jak oświetlony jest ogród?

A czy Wy wybraliście już swoją wymarzoną salę Weselną?

Wierzymy, że informacje zawarte w artykule były dla Was wartościowe. Poniżej znajdziecie również nasze rekomendacje sal z okolic dolnegośląska. 

 1. Aroma Stone Syców 
 2. Spichlerz Galowice (wesele w stylu rustykalnym)
 3. Pałac Brunów 
 4. Palac Borek Strzeliński 

Jeśli chcecie poznać całą listę 76 pytań oraz idealnie zaplanować swoje Wesele to już dziś zamówcie swój wyjątkowy planner Make It Easy kliknij ===> Planner Ślubny

Udanego planowania i #dozobaczeniaprzybarze