Martini z Czekoladą!
Świętujemy dzień czekolady????

“Istnieje tylko jedna rzecz, którą można uznać za lepszą niż czekolada, i jest to połączenie alkoholu z czekoladą.”
– tak pisała Carole Matthews w swojej książce ‘Klub Miłośniczek Czekolady’…

Co wyjdzie z tego połączenia?

Czekolada uzależnia!

Ale zanim przejdziemy do tego magicznego połączenia najpierw kilka słów o samej czekoladzie. Posiada ona bardzo dużo plusów oraz dwa minusy – jest bardzo kaloryczna oraz… uzależnia! No cóż, nikt nie jest idealny 🙂

Czekolada = Miłość ❤

Przejdźmy do zalet. Czekolada  posiada ich naprawde sporo. Powoduje ona wydzielanie ‘hormonu szczęścia’ czyli endorfiny, poprawiającej nastrój i łagodzącej ból. Zawiera ona również spore ilości peniletylaminy, hormonu zwanego ‘molekułą miłości’, dlatego uważana jest ona za… afrodyzjak!

Czekolada posiada śladowe ilości kofeiny, więc pobudza, a jej zapach działa na nasz mózg relaksacyjnie. Jej historia sięga aż starożytnych Azteków i Majów którzy spożywali ją w formie płynnej oraz traktowali jako… walutę. Ten fakt świadczy o tym jak cennym produktem była w tamtych czasach.

Koktajl – Czekoladowe Martini ????

Ale dosyć ciekawostek, przejdźmy do miksowania!  Przygotowaliśmy dla Was kremowy, pyszny i bardzo czekoladowy koktajl w połączeniu z kawą i rumem????

Mniam! Mniam!

Czekoladowe Martini 

40 ml Rumu (możecie użyć również wódki)
20 ml Likieru czekoladowego Wedel
1 espresso
5 ml syropu cukrowego – opcjonalnie jeżeli lubicie słodką czekoladę

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki wstrząsamy mocno w szejkerze z lodem lub domowym słoiku. Następnie przecedzamy gotowy koktajl do szkła typu Martini lub innej ulubionej szklanki. Jako dekorację ścieramy kawałek czekolady.

A Czy ty lubisz czekoladę?

Udanej Celebracji

#DoZobacezniaPrzyBarze #oryginalnybar

Sprawdź również artykuł ==> Martini Espresso