Drinki na Halloween – czyli jak możecie celebrować tą „straszną” noc w wyjątkowy sposób.

Straszne, przerażające, oblane sztuczną krwią, oryginalne. Takie najczęściej pojawiają się stroje na różnego rodzaju imprezach organizowanych z okazji Halloween. Choć święto w Polsce pojawiło się dopiero w latach 90 tych to z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Warto wspomnieć, że tradycja obchodzenia Halloween przywędrowała do nas zza wielkiej wody, a dokładnie ze Stanów Zjednoczonych. Przypada ona na ostatni dzień października, tuż przed powszechnie znanym u nas Świętem Zmarłych. Legenda głosi, że aby odstraszyć złe duchy, należy przebrać się w dziwaczne, często przerażające stroje i założyć maski. Jest to również świetna zabawa dla najmłodszych, którzy zbierają się w grupki, odwiedzają pobliskie domostwa, pukają do każdych drzwi wypowiadając słynne: Cukierek albo psikus?

Drinki na Halloween

Tradycję tą widać szczególnie w kulturze klubowej, albowiem wszelkie bary, puby i dyskoteki bardzo hucznie celebrują to święto. Co roku prześcigają się one w nowych pomysłach. Przebierne imprezy, konkursy z nagrodami, pamiątkowe fotki oraz doskonała zabawa to cechy udanej imprezy halloweenowej.

Wielokrotnie mieliśmy okazję miksować koktajle na wielu Waszych imprezach firmowych z okazji tego straszno święta.

Zobaczcie również nasze halloween’owe show, które co roku mamy okazję prezentować, na wielu imprezach.

Sporym powodzeniem cieszą się również „domówki”, gdzie w gronie najbliższych możecie celebrować „noc duchów”.

Aby uatrakcyjnić Wasze przyjęcie, mamy dla Was 3 propozycje drinków na halloween, które bez większego trudu możecie przygotować na swoich imprezach.

DEATH MARTINI 

Na start mamy coś dla osób, które lubią klasyczne koktajle w niecodziennej formie. Dla tych z Was, którzy lubią mocne i wytrawne koktajle, będzie to znakomity towarzysz halloween’owego wieczoru.

drinki-halloween

RECEPTURA
40 ml Czarna Wódka np. Blavod
20 ml Wytrawny Wermut np. Martini Extra Dry 

Sposób przygotowania.

Wymieszaj wszystkie składniki z lodem w szklance lub domowym słoiku używając łyżki barmańskiej. Następnie przelej koktajl do schłodzonego kieliszka koktajlowego.

GAZ REGAN NEGRONI – wersja Halloween

Kolejny koktajl na Halloween to mała modyfikacja legendarnego klasyka jakim jest Negroni. Koktajl, który łączy ze sobą słodkie oraz  gorzkie smaki. Jest idealny jako aperitif czyli napój popijany przed posiłkiem aby pobudzić żołądek do trawienia. Wersja z likierem Jagermeister zamiast Ginu sprawi, że poznacie całkowicie nowe doznania smakowe.

drinki halloween

RECEPTURA 
30 ml Campari
30 ml Jagermeister
30 ml Słodki Wermut np. Martini Rosso

Sposób przygotowania
Wymieszajcie wszystkie składniki z lodem w szklance typu short.

MARTWICA MÓZGU

Teraz czas na szybkiego szota, który wyglądem przypomina dosłownie rozlewający się mózg. Wszytko to dzięki składnikom, których użyliśmy do stworzenia mini koktajlu, którego pije się podobnie jak wódkę – szybko 🙂 Jest to słodziutka propozycja, która na pewno rozgrzeje Was od środka.

drinki halloween

RECEPTURA 
20 ml likier Brzoskwiniowy
20 ml likier Baileys
kilka kropel syropu Grenadine lub Truskawka

Sposób przygotowania

Na początku do kieliszka w którym przygotowujesz swojego shota wlewacie likier brzoskwiniowy. Następnie delikatnie po łyżeczce wlewacie likier Bailey’s, tak aby powstały dwie warstwy. Na koniec wlewacie kilka kropel czerwonego syropu, który zrobi niesamowity efekt.

Happy Halloween

Pamiętajcie, że jest to święto, w którym główną rolę odgrywa efekt wizualny. Oprócz szalonych strojów, różnego rodzaju ozdób takich jak pajęczyny czy atrybuty z filmów grozy, obowiązkowo na każdej imprezie musi pojawić się dynia – symbol Halloween. Wycinacie z niej środek oraz oczy i usta a do środka wsadzacie świeczkę lub znicz.

Warto również zadbać o wizualną stronę Waszych koktajli. W tej kwestii dajemy Wam wolną rękę, puśćcie wodze fantazji i stwórzcie swoją unikatową formę podania drinków. Wystarczy kilka niedrogich ozdób halloween’owych dostępnych w większości marketów, aby nadać Waszym kompozycjom iście oryginalny i mroczny akcent.