Dobrego DJ na wesele ze świecą szukać…

…a jeżeli ten DJ jest jednocześnie wodzirejem oraz animatorem to już w ogóle…

Przecież każdy chciałby, żeby jego wesele było wyjątkowe i zapadło w pamięci zarówno własnej jak i gości zaproszonych na tą uroczystość. Postać, którą dzisiaj poznacie, należy właśnie do tych DJ na których można postawić bez wahania. Śmiało można przyznać, że jest pasjonatem swojej pracy, robi świetne show i potrafi dotrzeć do najbardziej wymagającej publiki..

Przeczytajcie sami jak radził sobie z naszymi pytaniami i co ma do powiedzenia w temacie: DJ na wesele.


Skąd Się wzięła Twoja pasja do grania i śpiewania na Weselach? Jak długo jesteś w branży?

Zacznę od tego, że pasją do muzyki i prowadzenia imprez, zaraził mnie starszy brat – Janusz, który również przez wiele lat był prezenterem muzycznym. Było to już w czasach szkoły podstawowej, czyli bardzo dawno temu 😉 Na dobre w branży zadomowiłem się gdzieś między rokiem 2007 a 2008.

Dj czy Wodzirej?

Pierwsze wesela prowadziłem trochę „na czuja”, tzn. miałem fajną muzykę, trochę zabaw powymyślałem sam, a część wziąłem z Internetu. Jednak dopiero poznanie środowiska wodzirejów „z prawdziwego zdarzenia”, było kamieniem milowym w moim rozwoju.

Warsztaty w 2010 roku z „wodzirejskim guru”, czyli Kazimierzem Hojną, odmieniły mój światopogląd i sprawiły, że zacząłem się bardzo mocno interesować tematem wesel i szczerze się tym „jarać”! Tak zostało mi do dzisiaj i wciąż jestem głodny wiedzy, nowych pomysłów, zabaw, układów tanecznych itd., dlatego przynajmniej raz w roku uczestniczę w szkoleniach branżowych.

I raz w prawo i raz w lewo.

Kiedy trzeba rezerwować termin u dobrego Dj?

Wszystko zależy od terminu wesela i popularności danego DJ’a weselnego, bądź wodzireja. Soboty w miesiącach letnich zalecałbym bukować ok. 2 lata do przodu (tak jest w np. moim przypadku), ale wiem, że niektórzy przyjmują rezerwacje nawet 3 lata do przodu. Warto napisać do danego prowadzącego i wybadać temat.

Czym charakteryzuje się dobry Dj?

Jeśli mówimy o DJu weselnym, to przede wszystkim powinien mieć charyzmę, którą porwie ludzi do zabawy. Styl, wyczucie, umiejętność odnajdywania się w różnych sytuacjach i odporność na stres też się przyda. Osobowość i pasja – to pożądane „rzeczy” u dobrego prowadzącego.

Łapki w górę Kochani!

Każdy Dj powinien być wodzirejem?

Żeby być wodzirejem trzeba się czuć dobrze w kontakcie z ludźmi, bo to pozwala na skrócenie dystansu. Znam takie osoby, które wolą stać za konsoletą i skupić się na doborze muzyki, płynnym miksowaniu. Dlatego na pewno nie każdy DJ powinien być wodzirejem. Niech każdy robi to, w czym czuje się dobrze i pewnie 🙂

Ciąży na Tobie wielka odpowiedzialność. Niektórzy mówią że dobry Dj to połowa imprezy weselnej. Jak ty się do tego odnosisz?

Tak, to prawda. Odpowiedzialność jest ogromna, bo prowadzisz najważniejszą imprezę w życiu Nowożeńców i musisz to zrobić najlepiej jak potrafisz, bo to nie jest telewizja i nie ma dubli. Dla mnie osobiście jest to taki motor napędowy do działania, że nie trzeba mnie dodatkowo motywować 😉 Jedzenie może być wspaniałe, barmani mogą podawać pyszne drinki, restauracja może być super, a fotograf najlepszy na świecie ale…

I’ am sexy, and I know it.

….jeśli zabawa na weselu będzie „do kitu” to żaden inny wykonawca tego nie wymaże z pamięci. Dlatego warto wybierać DJ’a / wodzireja z pasją do tej pracy, a nie takie osoby, które prowadzą wesela tylko po to, by dorobić sobie do wypłaty.

Czy zdarza ci się że Para Młoda przekłada termin specjalnie pod Ciebie?

Tak, zdarza mi się to nawet często. Bierze się to z tego powodu, że stałem się dla wielu ludzi gwarancja udanej zabawy i to jest bardzo miłe 🙂 Poza tym staram się tłumaczyć, że goście weselni (a przynajmniej większość) po latach nie będą pamiętać, czy impreza odbyła się w lipcu czy sierpniu, o dokładnej dacie nie mówiąc. Co innego wyśmienita zabawa – ona zapisze się złotymi zgłoskami w sercu i wspomnieniach na długi czas.

Dlatego warto czasem rozważyć zmianę terminu niż brać kogoś z „łapanki”.

Dj na Wesele vs Orkiestra? Co lepsze?

To już indywidualna sprawa każdej Pary Młodej. Na pewno przewagą DJ’a weselnego/wodzireja nad zespołem muzycznym jest fakt, że ma większy repertuar i co najważniejsze – może w każdej chwili zmienić gatunek muzyki, by bardziej dopasować się do odbiorców. Zespół ma przećwiczone kawałki i rzadko wychodzi poza te ramy.

Dodatkowo w przypadku wodzireja, atutem jest możliwość wyjścia do ludzi w dowolnym momencie (nie jest „przywiązany” do instrumentu).

Czy prowadzenie i granie na weselach to trudna sprawa? Z jakimi wyzwaniami się spotykasz?

Jak już wspomniałem, jest to bardzo odpowiedzialne zajęcie i pewnie dlatego, mimo obsłużonych ponad 350 wesel w karierze, cały czas czuję lekki stresik przed rozpoczęciem. Na szczęście zdobyte przez lata umiejętności i doświadczenie, pozwalają mi szybko złapać kontakt z gośćmi i dać im radość płynącą z zabawy.

Co do wyzwań, to trzeba pamiętać, że na weselu mogą się zdarzyć rzeczy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ale paradoksalnie musimy być na nie przygotowani!

Problem czy Wyzwanie?

Najtrudniejsze z tym zawodzie jest prowadzenie imprez, na które cień rzuciły jakieś rodzinne tragedie, np. śmierć rodzica krótko przed datą wydarzenia. Młodzi stają wtedy przed dylematem, czy odwoływać imprezę, czy nie. Jeśli już decydują się jednak wyprawić wesele, to prowadzący musi mieć bardzo dużo wyczucia .

Jedna rada dla Pary Młodej od Dj?

Planując wesele, dążcie do tego, by było ono realizacją Waszych wyobrażeń. Czasem Młodzi zapraszają osoby, z którymi mają słaby kontakt, bo „tak wypada”. Albo chcą DJ weselnego / wodzireja , a biorą zespół muzyczny, bo rodzice płacą i dyktują swoje warunki. Tak nie powinno być.  Bądźcie niezależni, nawet, jeśli miałoby to oznaczać skromniejsze wesele, bo później ciągle będziecie mieli wrażenie, że spełniacie czyjeś marzenia, a nie swoje!

Wszystkiego dobrego 🙂

Dj / Wodzirej Krzysztof Gdaniec

 


Wodzirej Krzysztof Gdaniec – www.wodzirejkrzysztofgdaniec.com

Dyplomowany wodzirej, wokalista (uczestnik „Szansy na sukces – Opole 2019”), animator zabaw i konferansjer.

Prowadzi wszelkiego rodzaju imprezy, dla różnych grup wiekowych, s jego specjalnością są wesela. W swojej pracy wykorzystuje wieloletnie doświadczenie oraz posiadane umiejętności, by zgrabnie łączyć odpowiednią muzykę, szalone zabawy, charakterystyczny głos i błyskotliwą konferansjerkę.