Podczas serwowania koktajli, oprócz smaku i aromatu dbamy również o ich wygląd, a mianowicie dekorację oraz szkło. Wbrew pozorom jest to ważny aspekt, ponieważ chcemy aby Wasi goście delektowali się zarówno idealnie zbalansowanymi kompozycjami jak również mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z fajnie wyglądającym koktajlem.

Często zastanawiacie się czy to na Waszej głowie będzie spoczywał obowiązek zapewnienia szkła do weselnego drink baru na Waszej uroczystości? 

weselny-driink-bar

Czy barmani posiadają własne szkło?

Oczywiście! Na Waszą uroczystość przyjeżdżamy z pełnym asortymentem alkoholi oraz dodatków jak również z odpowiednią ilością szkła dopasowanym do koktajli, które dla Was serwujemy. Sale weselne bardzo rzadko dysponują kilkoma rodzajami szkła, które dodatkowo mogliby udostępnić barmanom, więc z naszej strony otrzymujecie pełne wsparcie w tym temacie.

barman-na-wesele

Czemu wszystkie koktajle nie są podawane w identycznym szkle?

Koktajle, które serwujemy na Waszym przyjęciu mają różne smaki oraz wygląd. Te ze świeżymi owocami serwujemy w szkle do koktajli egzotycznych. Koktajle orzeźwiające z dużą ilością lodu serwuje się w szklankach większych, natomiast koktajle mocniejsze, wytrawne, bardziej wyraziste, w szklankach mniejszych lub w kieliszkach koktajlowych. 


Przeczytaj również: NAJPOPULARNIEJSZY DRINK NA WESELE?

Whisky sour

Kto jest odpowiedzialny za mycie szkła na weselu?

W większości przypadków sale weselne dbają o to by obsługa zbierała oraz przekazywała szkło do mycia barmanom. Na niektórych salach lub w hotelach gdzie znajduje się sala weselna, zdarza się,  że trzeba uiścić  za mycie szkła dodatkową opłatę. Przy planowaniu weselnego drink baru warto więc omówić ten temat z miejscem, w którym organizujecie swoje przyjęcie. 

Kto ponosi koszty w przypadku rozbicia szkła?

Często pytacie: jak to jest gdy szkło do koktajli ulegnie rozbiciu? Oczywiście nie musicie się o to w żadnym stopniu martwić. Jesteśmy świadomi tego, że takie sytuacje się zdarzają, więc amortyzacja szkła jest rzeczą oczywistą podczas rezerwacji usługi weselnego drink baru.

Podsumowując ten temat, wraz z usługą weselnego drink baru, otrzymujecie od nas pełen pakiet szkła do różnego rodzaju koktajli. Sprawi to że Wasi goście będą zachwyceni wyglądem swoich ulubionych drinków, którymi będą się delektować podczas Waszego przyjęcia.

barman na wesele