“Sex w wielkim mieście”

Zapewne każdy z Was kojarzy ten amerykański serial produkowany i emitowany na przełomie lat 1998 – 2004. To właśnie ta produkcja telewizyjna w dużej mierze przyczyniła się do światowej popularyzacji naszego dzisiejszego koktajlu jakim jest Cosmopolitan.

Światowy Klasyk Cosmopolitan

Jego historia jest jednak dużo starsza bo sięga lat 30-tych XX w. Na przestrzeni prawie 70 lat ewoluowała zarówno jego nazwa jak i receptura. Za ostateczną wersję uznaje się recepturę Dale’a DeGroff, który opracował ją w latach 90-tych oraz dodał aromatyczną skórkę pomarańczy jako dekorację/garnish.

Dale nigdy nie twierdził że wynalazł Cosmopolitan, ale mówi że spopularyzował ostateczną recepturę, którą uznano jako standard.

Przygotuj Cosmopolitan w domu! 

Obecna receptura to połączenie wódki cytrynowej, likieru pomarańczowego, soku z cytryny i soku żurawinowego, który nadaje mu charakterystyczny różowy kolor.

Dokładna receptura tego pysznego koktajlu znajduje się poniżej

Cosmopolitan 

40 ml Wódka Cytrynowa
15 ml Likier Pomarańczowy Triple Sec
30 ml sok żurawinowy
15 ml sok z limonki

Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki wstrząśnij z lodem w szejkerze lub domowym słoiku i przelej do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Udekoruj skórką z pomarańcza.

Teraz tylko wystarczy odpalić jeden z odcinków “Sex w Wielkim Mieście” i delektować się wspaniałym koktajlem.  #doZobaczeniaPrzyBarze