OFERTA BARMAŃSKA

Oryginalny Bar to coś więcej niż obsługa barmańska.
Poznaj szczegóły naszej oferty.


KURS BARMAŃSKI

Warsztaty barmańskie to nowa forma integracji i wspólnej zabawy. Podczas naszych warsztatów poznacie tajniki miksowania prostych koktajli. Pokażemy Wam jak wykorzystać domowy słoik i zamienić go w shaker oraz jak zrobić syropy smakowe. Na indywidualnych stanowiskach barmańskich każdy przez chwilę może poczuć się jak prawdziwy barman.

Niezależnie od tego, czy planujesz firmowy event, czy prywatną imprezę, warsztaty barmańskie są znakomitą formą rozrywki, która łączy przyjemne z pożytecznym.

Poproś o ofertę.

Dla kogo kurs barmański ?

Kursy barmańskie to znakomita opcja dla osób szukających ciekawych możliwości pracy. Praca barmana co prawda nie należy do łatwych, jednak warto brać pod uwagę również jej zalety, a jest ich naprawdę sporo. Przyjrzyjmy się więc tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się udzielić odpowiedzi na pytanie pt. dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne szkolenia barmańskie.

Praca barmana: dlaczego warto?

Wbrew dość upowszechnionemu przekonaniu, praca barmana to bynajmniej nie tylko nalewanie prostych drinków, wódki czy whisky. To także znajomość nowoczesnych technik, umiejętność samodzielnego komponowania drinków, zdolności manualne, umiejętne zarządzanie czasem oraz, oczywiście, kontakt z klientami(często mówi się nawet, że barman bywa kimś w rodzaju spowiednika).

Brzmi skomplikowanie? Być może. Profesjonalne szkolenia barmańskie będą jednak w stanie w miarę łatwo wtajemniczyć Cię we wszystkie tajniki zawodu barmana. Zacznijmy jednak od kwestii podstawowej, a mianowicie: dlaczego warto zrobić kurs na barmana i pracować w tym zawodzie? Zalet jest naprawdę niewiele, w tym przede wszystkim:

  1. Atrakcyjne zarobki(zwłaszcza w przypadku barmanów pracujących w lepszych lokalach)
  2. Elastyczne wynagrodzenie: płaca podstawowa plus napiwki, których wartość w skali miesiąca nierzadko znacząco przekracza wysokość pensji, dzięki czemu praca barmana nierzadko okazuje się znacznie atrakcyjniejsza finansowo, niż pracowanie dla zwykłych firm
  3. Możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez kolejne szkolenia barmańskie, co oznacza stopniowy dostęp do coraz lepiej płatnych ofert pracy
  4. Możliwość łączenia pracy barmana np. ze studiami lub inną formą zatrudnienia

To jednak oczywiście jeszcze nie wszystko. Warto pamiętać, że wykwalifikowani barmani bez problemu mogą znaleźć pracę zagranicą, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Jest to szczególnie atrakcyjna możliwość zwłaszcza dla studentów takich kierunków, jak filologia romańska, filologia włoska, hiszpańska czy portugalska. Te kraje, jak wiadomo, co roku przyciągają miliony turystów. Połączenie znajomości języka na poziomie co najmniej B2 , odpowiednie kwalifikacje formalne a także umiejętności praktyczne to praktycznie gwarancja znalezienia naprawdę ciekawej pracy. Co więcej, praktyka pokazuje, że wiele osób wyjeżdżających do pracy w charakterze barmana początkowo tylko na wakacje, zostaje w danym kraju na stałe lub też otrzymuje oferty zatrudnienia w każde wakacje.

Ile można zarobić np. w przeciągu trzech miesięcy pracowania jako barman na hiszpańskiej Ibizie, Costa del Sol lub we Francji? Wiele będzie zależeć od charakterystyki, jaką cechuje się dane miejsce, kraj oraz lokal w jakim będziemy pracować. Zarobki w wysokości 2 lub 3 tysięcy euro miesięcznie są jednak jak najbardziej realne. Również samo znalezienie zatrudnienia nie powinno stanowić problemu ze względu na ogromne zagęszczenie barów w kurortach turystycznych.

Kurs barmański: na czym polega?

Barmaństwo to dość skomplikowana dziedzina, jednak korzystanie z dobrej jakości szkoleń pozwoli nam stopniowo i sukcesywnie ją eksplorować. Kurs barmański warszawa zawsze będzie zaczynał się od rzeczy podstawowych, a więc na przykład podstawy robienia drinków, robienie napojów mieszanych, zdolności manualne czy organizacja działania. Na dalszych etapach obecne będą już bardziej zaawansowane dziedziny, które powinien zawierać każdy dobry kurs barmański. Mowa tutaj o takich kwestiach, jak między innymi techniki miksologii, różne warsztaty praktyczne, zasady profesjonalnej degustacji i oceny alkoholi, sposoby podawania drinków czy też psychologia sprzedaży.

Oczywiście, program danego kursu sztuki barmańskiej może różnić się w zależności od wybranego szkolenia. Wybierając dobry kurs barmański należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na to jaki program zawiera dana oferta, ale także ile dni trwa kurs oraz czy zajęcia zawierają nie tylko część teoretyczną, ale również warsztaty praktyczne.

Oczywiście, oferta szkoleń barmańskich zawiera również kursy bardziej zaawansowane(często spotykanym podziałem jest podział na kurs barmański I stopnia oraz szkolenie barmańskie II stopnia). Dodatkowo, wiele ośrodków szkoleniowych oferuje także szkolenia barmańskie poświęcone konkretnym dziedzinom sztuki, jaką jest barmanstwo.

Ile kosztuje kurs barmański ? Kurs barmanski cena? Zobacz!

Jak natomiast przedstawia się kwestia, jeżeli chodzi o kurs barmański cena? Standardowo, kurs barmański Wrocław będzie oznaczał wydatek w wysokości od 500 do 1000 zł, przy czym należy uważać na oferty znacznie tańsze, które obiecują nam jakościowe szkolenie barmańskie oraz przygotowanie do pracowania za barem np. za kwotę 200 zl.

Jeżeli natomiast chodzi o kurs barmana cena w odniesieniu do szkoleń II drugiego stopnia lub szkoleń specjalistycznych, to widełki cenowe będą kształtować się na poziomie od 1000 do 2000 zł, w zależności od tego, ile dni trwa dany barman kurs. oraz jakie miejsce szkolenia barmańskiego wybraliśmy. Warto również zdawać sobie sprawę, że często szkolenie barmańskie może wiązać się dla nas z obniżonym kosztem, np. z tytułu posiadania przez nas statusu studenta. Przed wyborem danej oferty warto więc sprawdzić, jakie zniżki oraz promocje oferuje konkretna szkoła barmańska.


Każdy klient jest dla Nas wyjątkowy, dlatego też nasza oferta dostosowywana jest do Twoich potrzeb!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego co robimy, masz jakieś pytania – skontaktuj się z nami i umów na niezobowiązujące spotkanie!


Mamy siedzibę we Wrocławiu - działamy na terenie całej Polski.


0