Konsultant Ślubny 

W dzisiejszym artykule poruszymy temat konsultanta ślubnego, czyli “człowieka orkiestry” organizacji wesela. O swoim zawodzie opowiedziała nam Magdalena Krzysztoń – Miss Weddington certyfikowany Wedding Planner – czyli osoba, która o Weselach wie bardzo dużo 🙂 

Oto jak odpowiadała na nasze pytania.

Konsultant Ślubny – jak może pomóc narzeczonym?

Na początek wyjaśnijmy może kim jest konsultant ślubny / wedding planner – to osoba która organizuje śluby i wesela. Wszelkiego rodzaju ceremonie zaślubin począwszy od tych w Urzędzie Stanu Cywilnego, kościele , plenerze na ceremoniach wyznaniowych kończąc. Organizuje wesela od tych największych po małe przyjęcia rodzinne. To w jaki sposób może pomóc narzeczonym zależy od Pary Młodej . Jeśli potrzebujesz organizacji  od A do Z lub tylko niektórych punktów organizacyjnych i skorzystasz z usług dobrego konsultanta jesteś zawsze w dobrych rękach.

Organizować Wesele na własną rękę czy z konsultantem ślubnym? Jakie są różnice?  

To nie jest tak ,że bez konsultanta ślubnego to ani rusz. Jest wiele Par, które wyśmienicie radzą sobie z organizacją swojego ślubu, mają wsparcie rodziny i przyjaciół, mieszkają w miejscowości gdzie odbywać się będzie całe wesele i oczywiście mają na to czas. Ale co jeśli nie masz o tym zielonego pojęcia? Mieszkasz za granicą ? Przytłacza Cię ilość spraw do zorganizowania? Lub po prostu nie masz na to czasu? Zdaj się na konsultanta ślubnego i zróbcie to razem .

Organizacja wesela z konsultantem ślubnym to przede wszystkim spokój ducha i pewność, że wszystko idzie wg planu. Nawet jeśli po drodze pojawią się problemy to masz osobę, która za Ciebie je rozwiąże. To niesamowita oszczędność czasu i skupianie się tylko na przyjemnych aspektach organizacyjnych. Nie musisz siedzieć godzinami przed komputerem wyszukując podwykonawców i przedzierać się przez las ofert – od konsultanta dostajesz tylko sprawdzone oferty firm godnych polecenia. Nie głowisz się nad umowami czy aby na pewno są dla Ciebie korzystne – konsultant sprawdzi to za Ciebie i przypomni o nadchodzącym terminie wpłaty zaliczki.

Nie jesteście pewni co tak naprawdę byście chcieli  na swoim weselu – Twój wedding planner podpowie Wam jakie są trendy, zrobi wizualizacje dekoracji, zaproponuje kolory przewodnie, zamówi i wyśle zaproszenia. Pomoże w skompletowaniu dokumentów i wytłumaczy zawiłości związane z biurokracją oraz podzieli się swoja wiedzą prawną w temacie ślubów z obcokrajowcami czy ślubu za granicą. 

Na najpopularniejszym portalu ślubnym Wesele z Klasą widnieje 276 ofert Konsultantów ślubnych. Komu zaufać?

Nie ufaj tylko sprawdź. Zapytaj o ofertę, porównaj zakres usług, obejrzyj stronę internetową i media społecznościowe, a później  skontaktuj się osobiście. Kontakt telefoniczny, przez skype czy też personalne spotkanie – nie ma nic lepszego niż rozmowa. Już po paru zdaniach będziecie wiedzieli czy „nadajecie na tych samych falach „, czy jest to osoba pełna energii do działania i znająca się w temacie. Wedding planner to osoba do której musisz mieć zaufanie.

Jak konsultant ślubny wycenia swoje usługi?

Przy kompleksowej organizacji wesela sprawa wydaje się być prosta – przy każdym ślubie mamy punkty stałe do zorganizowania i tu większość konsultantów posiada swój cennik. Bardzo często Para dostaje do wypełnienia ankietę przedślubną, w której odpowiedzi nakreślają nam obraz wyobrażeń Pary na temat ich ślubu ale i dają nam konkretne informacje „co, jak i ile „. Dopiero na tej podstawie podawana jest wycena. Każdy konsultant czy agencja ślubna ma swoje zasady takich wycen dlatego też ważne jest porównanie ofert.

Czy dzięki usługom konsultanta zaoszczędzimy tylko czas czy również pieniądze?

Wbrew pozorom dobry konsultant wcale nie kosztuje dużo. Do jego zadań należy negocjacja cen z podwykonawcami – co daje Parze duże oszczędności. Doradza im ale i odradza pokazując, że pewne rzeczy naprawdę są zbędne, a kosztują naprawdę sporo. Pilnuje z góry założonego budżetu. Uczy Parę wyznaczać priorytety czego efektem jest efekt „WOW” przy mniejszych kosztach. I co najważniejsze strzeże Pary przed wpadkami, które potrafią naprawdę nadszarpnąć budżet .

Jak wygląda współpraca z konsultantem ślubnym – w wielkim skrócie?

Ten 'wielki skrót ’ czasami trwa ponad rok, parę miesięcy lub tygodni. Po pierwsze wypełnienie ankiety, rozmowa, spotkanie. Potem pracujemy według wcześniej ustalonego harmonogramu, dzięki któremu Para wie na jakim etapie jesteśmy i co nam jeszcze zostało. Przygotowujemy wstępny kosztorys tak by Para Młoda mogła ustalić budżet wesela.

Dzięki pełnomocnictwu możemy podpisywać umowy z podwykonawcami w imieniu Pary.  Para dostaje od nas opisane i sprawdzone oferty, podejmuje decyzje my zajmujemy się resztą. Jesteśmy w stałym kontakcie mailowym lub pracujemy na oprogramowaniach dających możliwość wglądu w dokumenty, pliki i  projekty obydwu stronom. W moim przypadku dla mojej Pary jestem dyspozycyjna 7 dni w tygodniu. Na cały okres przygotowywań staje się prawą ręką Pary Młodej i prowadzę ich krok po kroku przez kolejne etapy organizacyjne.

Czy korzystając z usług konsultanta ślubnego możemy liczyć na bardziej oryginalne wesele?

Każde wesele jest oryginalne i tak naprawdę każde wesele jest inne. Oryginalność wesela tworzy Para Młoda i ich goście – konsultant ślubny pomaga spełniać marzenia Pary o wyjątkowym dniu ślubu , zmienia marzenia w rzeczywistość. Czy dokonuje rzeczy niemożliwych? Czasami…

Praca konsultanta ślubnego – Sposób na życie czy chwilowa przygoda?

Ja wychodzę z założenia, że trzeba lubić to co się robi. Bo jeśli z chęcią coś robisz to widać to w efektach Twojej pracy, przekłada się to na Twoje relacje z ludźmi a co za tym idzie i na Twoje życie. Zawód „KONSULTANT ŚLUBNY” w moim przypadku to zdecydowanie sposób na życie.  To przygoda, która niech trwa jak najdłużej.


Magdalena Krzysztoń – Miss Weddington

Certyfikowany konsultant ślubny z doświadczeniem w Polsce jak i za granicą. Pomaga zaplanować i zorganizować Wesele od A do Z. Z zamiłowaniem do detali i głową pełną pomysłów sprawia, że dzień ślubu staje się dokładnie taki jak wymarzyła sobie Para Młoda. Najbardziej ceni sobie profesjonalizm, innowacyjność, kreatywność oraz indywidualność pomysłów.

„To Twoje wesele z klasą ! Poznajmy się i stwórzmy razem coś wyjątkowego.”

www.missweddington.pl | Facebook | Instagram