Single Blog Title

This is a single blog caption

Cosmopolitan i Sex w wielkim mieście!

Jaki koktajl piły aktorki z serialu „Sex w wielkim mieście”?

Cosmopolitan w Polsce kojarzy się dość często z popularnym magazynem dla kobiet o modzie. Podczas warsztatów barmańskich zawsze pytamy uczestników w jakim filmie występował koktajl Cosmopolitan?Cosmopolitan_oryginalnybar1 I tutaj bez względu na to czy miksują Panowie czy Panie zawsze pada ta sama odpowiedź – „Sex w wielkim mieście”! Więc chyba każdy oglądał ten serial.

 Sex – wielkie miasto – sława

To właśnie dzięki serialowi „Sex w wielkim mieście” koktajl zyskał największą sławę w latach 90-tych wsród młodych kobiet. Sarah Jessica Parker grająca Carrie Bradshaw, często zamawiała go gdy wychodziła z dziewczynami do baru.
W samym serialu, był nawet wątek odnoszący się do popularności Cosmopolitan, kiedy Miranda zapytała Carrie dlaczego przestała pić Cosmo, na co odpowiedziała ‚ponieważ wszyscy inni zaczęli go pić‚.Cosmopolitan_oryginalnyBar4

Cosmopolitan nie taki słodki?!

W Polsce koktajl również zyskał swoją sławę po premierze popularnego serialu. Panie, które zamawiały Cosmo przy barze nie wiedziały jednak, że nie jest to słodki koktajl  jak wskazywał na to różowy kolor. Jest to dość wytrwany koktajl ze względu na swój skład: wódka cytrynowa, likier z gorzkich pomarańczy, limonka oraz cierpki sok żurawinowy!

Jest pewnie wiele Pań, które jednak chciałyby go przygotować w domu. Zgadza się? Dlatego mamy dla Was przepis na ten światowy koktajl. Jeżeli planujecie babskie spotkanie lub wieczór panieński to koniecznie musicie sobie zrobić „sefie” z Cosmo!
Cosmopolitan_OryginalnyBar5

Receptura koktajlu jest bardzo prosta: 

40 ml Wódka Cytrynowa
15 ml Likier pomarańczowy (triple sec)
30 ml sok żurawinowy
15 ml świeżo wyciśnięty sok z limonki

Najlepiej przygotować koktajl w szkle typu Martini i udekorować skórką z pomarańcza.

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki umieszczamy w szejkerze lub domowym słoiku i mocno wstrząsamy. Następie przelewamy do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Pamiętajcie, że w skórce z pomarańcza znajdują się olejki zapachowe, którymi aromatyzujemy koktajl. Wystarczy wycisnąć skórkę nad kieliszkiem koktajlowym i już czuć niesamowity aromat świeżych pomarańczy.

Na zdrowie Drogie Panie!

Miksujcie i pamiętajcie: Pijcie ODPOWIEDZIALNIE i ORYGINALNIE!

Z barmańskimi pozdrowieniami

Oryginalny Bar kropka pl

Jeżeli chcecie zarezerwować Warsztaty Barmańskie na swoją imprezę koniecznie napiszcie na kontakt@oryginalnybar.pl!

Zostaw komentarz

Facebook