Single Blog Title

This is a single blog caption

Dzień Mężczyzny – Rum OldFashioned

Dzień Mężczyzny – trzeba się napić!

Wczoraj obchodziliśmy dzień Mężczyzny i zgodnie z obietnicą z poprzedniego tygodnia przygotujemy dzisiaj coś specjalnie dla Panów. Oczywiście wiemy, że prawdziwi mężczyźni piją tylko wódkę i piwo, ale prawdziwi dżentelmeni popijają lepsze trunki. Whisky na lodzie, Rum z Colą, Wódka z sokiem pomarańczowym! To już chyba wam się przejadło, albo raczej przepiło!?

old_Fashioned_oryginalnybar

Rum Old Fashioned – Oryginalna propozycja dla Panów.

Mamy dla Was Oryginalną propozycję koktajlu, którym warto wznieść toast dzisiejszego wieczoru za męską siłę. Rum Old Fashioned to twist jednego z najstarszych koktajlów, który po polsku znaczy „staromodny”. Old Fashioned zdobył popularność w czasach prohibicji gdy był obficie dekorowany owocami, aby przytłumić podły smak samogonu pędzonego w USA nielegalnie, przy blasku księżyca. Duża ilość owoców i szklaneczka zamiast kieliszka miały stwarzać wrażenie napoju bezalkoholowego.

Rum_oldFashioned_Oryginalnybar2

Zamieszajmy po męsku!

Jeżeli liznęliście trochę historii na temat koktajlu Old Fashioned zacznijmy miksowanie naszej propozycji jaką jest Rum Old Fashioned. Jak pewnie się domyślacie nasz Twist zmienia tylko alkohol bazowy jaki występuje w Oryginalnej wersji „staromodnego” koktajlu. Zamiast Whiskey użyjemy Rumu (my wykorzystaliśmy Bacardi Carta Oro), ale wcześniej jeszcze musimy wsypać łyżkę cukru lub 5 ml syropu cukrowego, oraz dodać dwie krople Bitters’a (gorzka ziołowa wódka do aromatyzowania koktajli, dostępna w sklepach Makro – Angostrua Bitters).

Po tych zabiegach dosypujemy lodu do naszej szklanicy barmańskiej i wlewamy wcześniej wspomniany Rum i opcjonalnie możemy dodać skórkę z pomarańczy dla dodania aromatów. Wszystko sobie dokładnie mieszamy i przelewamy do niskiej szklanki typu short. Szkło z grubym dnem często nazywane są również Old Fashioned od nazwy koktajlu.Rum_oldFashioned_Oryginalnybar4

Wiemy już jak przygotować nasz męski koktajl tak więc brakuje nam tylko receptury tego wspaniałego koktajlu.

Rum_oldFashioned_Oryginalnybar5

Receptura Rum Old Fashioned: 

Rum_oldFashioned_Oryginalnybar8

40 ml Rum Bacardi Carta Oro
5 ml syrop cukrowy lub kostka cukru
2 krople Angostura Bitters

Sposób przygotowania:

Wszystko mieszamy dokładnie w szklanicy barmańskiej i przelewamy do niskiej szklanki typu short. aromatyzujemy skórką z pomarańcza.

Panowie choć wczoraj było Wasze święto warto poświętować jeden dzień dłużej! Jeżeli macie już swoją wybrankę życia napijcie się razem i przygotujcie koktajl specjalnie dla Pań ===> PornStar Martini

Salute.

Miksujcie w domu i pamiętajcie: Pijcie ODPOWIEDZIALNIE i ORYGINALNIE!

Z barmańskimi pozdrowieniami

Oryginalny Bar kropka pl

 

Zostaw komentarz

Facebook