Single Blog Title

This is a single blog caption

Szkolimy się u Mistrza Świata – BarEq – Kraków

Nasi barmani ciągle się rozwijają i edukują. A jeżeli się szkolić to tylko u najlepszych!

Na początku miesiąca udaliśmy się do Krakowa na szkolenie BarEq, które odbywało się w siedzibie TomGast. Szkolenie poprowadził Mistrz Świata IBA 2014 – Wojciech Urbański. 

OryginalnyBarSzkolenie8

Podczas szkolenia mieliśmy okazję zobaczyć najnowszy sprzęt barmański z firmy BarEq, nauczyliśmy się jak wykorzystać podstawowe owoce do rewelacyjnych i Oryginalnych dekoracji oraz w jaki sposób można przygotować i zaprezentować koktajle zgodnie z najnowszymi trendami barowymi na świecie.

OryginalnyBarSzkolenie9

Wojtek zaprezentował również swój autorski koktajl „Golden Hope”, który zapewnił mu Mistrzostwo Świata w Kapsztadzie. Jego propozycja w nowoczesnym i Oryginalnym stylu.

OryginalnyBarSzkolenie10„Golden Hope”

5 cl Havana Club Anejo 7 Anos
0,5 cl Fernet Branca
0,5 cl Monin Peach Liquier
1 cl Antica Formula
0,5 Monin Glazso Citron

Dekoracja: pomarańcza, ogórek

Technika wykonania: stirowanie

Szkło: Libbey cocktail glass

Chyba każdy próbował whisky z colą?! Jednak do degustowania samej whisky mówi się, że trzeba dorosnąć i mieć doświadczone kubki smakowe. Ciekawą formą podania dobrej whisky na pewno jest Oryginalne szkło – np. w kształcie starej dziadkowej FAJKI, które można również zakupić w BarEq. Cena jest dość wygórowana, ale kto bogatemu zabroni.

OryginalnyBarSzkolenie7 OryginalnyBarSzkolenie6

Oczywiście jeżeli ktoś preferuje proste szkło do degustowania to nie można zapomnieć o odpowiedniej prezentacji.

OryginalnyBarSzkolenie3OryginalnyBarSzkolenie5

Goście do baru przychodzą nie tylko po to by napić się czegoś dobrego, ale również aby wyjątkowo się poczuć i spędzić miło czas w doborowym towarzystwie!

Najbardziej interesującym panelem podczas szkolenia było zdecydowanie dekorowanie koktajli. Barmaństwo to sztuka i Wojtek ukazuje to w 100% podczas tworzenia swoich Oryginalnych i niespotykanych kompozycji z owoców, warzyw i wszelkich elementów do dekoracji.

Na sam koniec szkolenia pozostał tylko „Crash Test” szkła firmy Libbey w porównaniu ze zwykłym szkłem kupowanym w markecie. Wynik był oczywisty – Cena = Jakość!

OryginalnyBarSzkolenie2

 

OryginalnyBarSzkolenie17

Chcieliśmy podziękować Wojtkowi Urbańskiemu i firmie BarEq za możliwość udziału w szkoleniu.

Teraz czas wykorzystać wiedzę w praktyce :)

Do zobaczenia przy barze.

Z barmańskimi pozdrowieniami 

OryginalnyBar.pl 

 

Zostaw komentarz

Facebook