Single Blog Title

This is a single blog caption

Prima Aprilis + strawberry_Negroni

Mały żarcik!

Prima Aprilis – dzisiaj dzień wszelakich żartów. Chcieliśmy poinformować Was wszystkich, którzy zarezerwowali Weselne Drink Bary i Pokazy Barmańskie w nadchodzącym sezonie, że obecność Oryginalnego Baru na waszych uroczystościach stoi pod znakiem zapytania!!! Właściciel naszej firmy lubi hazard i grę w pokera. Wczorajszego wieczoru przegrał wszystkie pieniądze firmowe + wpłacone zaliczki! Przyszłość firmy OryginalnyBar.pl stoi pod znakiem zapytania!!!!??

Koktajl na rozluźnienie!

Negroni_FotorPrzerażeni? Zszokowani? Mamy coś na rozluźnienie! Pamiętacie Negroni z pierwszej serii piątkowych koktajli? Włoski koktajl typu Aperitif – idealny przed jedzeniem i nie tylko. Uwielbiany przez każdego z barmanów. Bardzo specyficzny i nie wielu osobom smakuje za pierwszym razem!

Przypominamy recepturę:

Negroni 
30 ml Gin
30 ml Campari
30 ml Słodki Wermut np. Martini

Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki mieszamy dokładnie w szklanicy barmańskiej po czym przecedzamy do niskiej szklanki np. do Whisky. Jeżeli nie posiadamy szklanicy barmańskiej równie dobrze możemy przygotować koktajl bezpośrednio w szkle. Pamiętamy o starannym wymieszaniu koktajlu!

Mały Twist

Mamy nadzieje, że Negroni wielokrotnie przygotowywaliście w domu i częstowaliście nim swoich znajomych podczas domowych imprez. Druga seria piątkowych koktajli będzie polegała przede wszystkim na przypominaniu koktajli znanych i lubianych oraz nasze propozycje jak można przygotować te koktajle inaczej – czyli fachowo mówiąc robiąc tak zwane Twisty!

strawberry-negroni-oryginalnybar4Wiedząc, że my Polacy lubimy słodsze smaki postanowiliśmy przygotować Twista Negroni na likierze truskawkowym. Słodki Wermut Martini zamieniliśmy na Martini Extra Dry, aby zbalansować koktajl, a bazowy alkohol czyli Gin pozostaje bez zmian.

Gotowi do mieszania?

Zaczynamy!

Do naszej szklanicy barmańskiej lub wysokiej szklanki wrzucamy kości lodu. Wlewamy wszystkie składniki naszego koktajlu i dokładnie mieszamy – tak tak mieszamy to koktajl typu STIR czyli mieszany w szklanicy.

strawberry-negroni-oryginalnybarstrawberry-negroni-oryginalnybar 2

Po 25 obrotach w prawo i 28 obrotach w lewo przelewamy nasz koktajl do szklanki typu short na kości lodu. Oczywiście liczby powtórzeń mieszania są przypadkowe :) Najważniejsze aby koktajl był schłodzony i poprzez mieszanie dobrze zbalansowany smakowo. Możecie przed podaniem spróbować koktajlu – tylko pamiętajcie nie oblizujcie łyżki :)

Aha…

Zapomnielibyśmy o recepturze:

Strawberry_Negroni
30 ml Gin
30 ml likier truskawkowy – polecamy Bols Strawberry
30 ml Wermut wytrawny – polecamy Martini Extra Dry

Podejrzewamy, że ta słodsza odmiana Negroni znajdzie swoich amatorów. Przede wszystkim polecamy Paniom, które na gorzki smak Campari często narzekają :)

Tak więc miksujcie w domu i pamiętajcie: Pijcie ODPOWIEDZIALNIE i ORYGINALNIE!

Udanego weekendu.

Z barmańskimi pozdrowieniami

Oryginalny Bar kropka pl

Zostaw komentarz

Facebook